RSS


Biuro:. 33-49-80-801
FAX:.   33-822-33-36
Komórka 600-114-350
biuro@wadi.pl  Info@wadi.pl
EUROPAGadu-GaduGG: Europa SkypeSkype: Europa 
WIZY BILETY
Gadu-GaduGG: KrymSkypeSkype: Bilety
AZJA i BILETY
Gadu-GaduGG: AzjaSkypeSkype: Azja  
10:00~18:00 Poniedziałek~Piątek lub OnLine

Facebook BiuroWADiWADIInstagram BiuroWADiWADI
Jesteś: 864.082 potencjalnym klientem
Mamy 11.017 Klientów Biura Podróży WADi

Kraj / Region
Transport
Wyjazd od
 
Wybierz datę
Powrót przed
 
Wybierz datę
Wylot / wyjazd z
Cena od
 
Cena do
-
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Szukane słowo np. wspinaczka
Aby otrzymywać informacje o promocjach wpisz e-mail
Oficjalne komunikaty prasowe, Oświadczenia, Informacje
KOMUNIKATY PRASOWE


25.03.2021
Wizy do Federacji Rosyjskiej (Rosja) a otwarcie granic Federacji Rosyjskiej.

Z informacji jakie posiadamy aktualnie, wynika, że Granice Federacji Rosyjskiej prawdopodobnie będą zamknięte do dnia: 15.06.2021 roku. Stan taki funkcjonuje na podstawie zarządzenia Rządu Federacji Rosyjskiej:

Zarządzenie Rządu Federacji Rosyjskiej z dnia 16 marca 2020 r. N 635-r
"W sprawie czasowych ograniczeń wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej cudzoziemców i bezpaństwowców, w tym przybywających z terytorium Republiki Białorusi, a także obywateli Republiki Białorusi
(ze zmianami i uzupełnieniami)".


W przypadku nowych komunikatów, będziemy podawali najbardziej znany nam stan aktualny. Jednocześnie informujemy, że sytuacja w Federacji Rosyjskiej jak i w poszczególnych jej regionach, może się zmieniać w sposób bardzo dynamiczny  - za co nie odpowiadamy i nie mamy na to wpływu a należy mieć to na uwadze, planują podróż do Federacji Rosyjskiej lub przez jej terytorium.09.06.2020r
Wizy do Federacji Rosyjskiej (Rosji)

Wiele krajów Unii Europejskiej powoli już wznawia pracę, ostatnio pojawiło się wiele pilnych pytań:
- "Kiedy będzie można ubiegać się o wizę do Rosji?"
Niestety nie ma obecnie w tej sprawie ustalonej konkretnej daty wznowienia pracy Konsulatów Federacji Rosyjskiej.
Obecnie czekamy na informację od Służby Migracyjnej w Moskwie i regionie moskiewskim. Prawdopodobnie wszelkie informacje będa znane dopiero: 15.06.2020 roku.

Jeśli data rozpoczęcia wydanaia wiz i zaproszeń po terminie 15.06.2020 będzie znana lub jeśli wizy indywidualne, turystyczne, służbowe oraz podróż do Federacji Rosyjskiej zostanie wznowiona (będzie otwarcie granic), niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy. Czekamy na wznowienie i rozpoczęcie wydawania wiz.

Co tydzień sprawdzamy oraz konsultujemy informacje z pracownikami Służby Migracyjnej oraz personelem Konsularnym Federacji Rosyjskiej i monitorujemy rozwój wydarzeń, gdy tylko praca konsulatów Federacji Rosyjskiej zostanie wznowiona, niezwłocznie poinformujemy o tym.


23.03.2020r
Wstrzymanie wykonywania wiz do Federacji Rosyjskiej.

Dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, wykonywanie wszelkich wiz dla Cudzozemców (w tym obywateli RP) do Federacji Rosyjskiej zostaje zawieszone i wstrzymane do dnia: 30.04.2020 roku włącznie z możliwością dalszego przedłużenia. Jedynie wykonywanie wiz dla Kierówców transportu towarowego jest zwolnione z tego Dekretu.
W związku z Deretem Prezydenta FR, wstrzymujemy zatem wykonywanie wiz do Federacji Rosyjskiej do czasu ustąpienia tegoż Dekretu i wznowienia pracy Konsulatów Generalnych FR oraz wydawnia wiz do Rosji dla obywteli Polskich i UE.

Jednocześnie przypominamy, że obecnie Granice Federacji Rosyjskiej są zamkniete dla obywateli Polski i UE ze względu na sytaucję związaną z Epidemią, Pandemią KoronaWirusa.


20.03.2020r
Wstrzymane wykonywane wycieczki.

W związku z obowiązującą sytuacją i stanem Epidemii, Pandemii KoronaWirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Wstrzymujemy wykonywanie naszych wycieczek i wyjazdów do 15.04.2020 roku włącznie. Jest to podyktowane ograniczeniami dotyczącymi wjazdów/wyjazdów do poszczególnych Państw a szczególnie przekraczania tych granic (zamknięcia granic dla Obywateli RP) zarówno w ruchu: Autokarowym, Kolejowym jak i Lotniczym.
W związku z tym nasze wycieczki i wyjazdy z oczywistych powodów nie mogą być realiowane.


14.12.2019r
Chiny obowiązek składania odcisków palców.
 
Od 14.12.2019 roku Chińska Republika Ludowa wymaga od obywateli Polskich i Unii Europejskiej przy składaniu dokumentów wizowych w celu uzyskania każdego rodzaju wizy - składania odcisków linii papilarnych (odcisków palców).
Złożenie odcisków palców jest ważne przez pięć (5) kolejnych lat i nie wymaga w tym okresie ponownego składania odcisków palców przy ponownym wykonywaniu wizy. Z obowiązku tego wykluczone są jedynie osoby: do 14 lat i powyżej 70 lat. Dla pozostałych osób nie ma tu wyjątków i jest to konieczne dla wszystkich aplikujących o każdy rodzaj wizy chińskiej. Bardzo prosimy mieć ten wymóg na uwadze składając dokumenty na WizoPak Chiny.


01.01.2017r
Bez wizy do Kazachstanu.

Od 1 stycznia 2017 roku, Kazachstan jednostronnie zniósł obowiązek wizowy dla 45 krajów. W grupie tej znalazły się również państwa Unii Europejskiej w tym i Polska. Na chwilę obecną jest to bez wizowy pobyt na maksymalnie 30 dni w Republice Kazachstanu. To bardzo dobra decyzja, która zapewne zwiększy ruch turystyczny do Kazachstanu oraz zwiększy zainteresowanie biznesowe tym państwem. Jednak w przypadku dłuższych pobytów, nadal wymagana jest normalnie wiza. Obecnie nie wiadomo czy jest to stała decyzja czy tylko na określony czas próbny.


01.01.2016r
Wizy do Mongolii.

W dniu 01.01.2016 roku do Mongoli został przywrócony obowiązek wizowy dla obywateli UE i Polski.
komunikat Ambasady Mongolii w Warszawie:


Ambasada Mongolii w Polsce uprzejmie informuje, że od 01.01.2016 roku od OBYWATELI POLSKICH i krajów UNII EUROPEJSKIEJ wymagana jest wizy na podróż do Mongolii w celu turystycznym, tranzytowym, biznesowym i innych celach.

Bardzo prosimy aby mieć to na uwadze, podczas planowania wycieczek, wypraw i wyjazdów do Mongolii, wiąże się to z oczekiwaniem na wizę Mongolska około 14 dni.


11.10.2014r
Sprzedajemy bilety PolskiBus.

Od dnia 11.10.2014 roku jesteśmy oficjalnym przedstawicielem PolskiBus. Bilety oferowane przez tego przewoźnika to prawie 1 klasa wśród przewoźników autokarowych w Polsce, ale i nie tylko. PolskiBus oferuje bardzo fajne trasy między polskimi miastami jak również do: Berlina, Bratysławy, Pragi, Wiednia, Wilna. Jako oficjalny partner polskiego busa sprzedajemy Państwu bilety w naszych biurach podróży WADi. Bilety można kupić w naszych biurach: Bielsko-Biała, Warszawa, Gorzów Wielkopolski, Wiedeń (Austria), Moskwa (Rosja), Lwów (Ukraina), Wenecja (Włochy), Helsinki (Finlandia).
Szczególnie serdecznie zapraszamy do naszego Biura Centralnego, Biuro Podróży WADi "Na Wschód" w Bielsku Białej.
Tu kupisz bilety PolskiBus: Bielsko-Biała ul. Kowalska 61. Wstępną rezerwację można też dokonać telefonicznie: 33-49-80-801 (wykup do godziny 18:00).


06.11.2013r
Informacja na temat zagrożenia przez program Skype

W dniu 05.11.2013r występowały problemy z programem Skype, który rozsyłał do nas i naszych klientów zainfekowane wirusem pliki o nazwie „Invoice”. Poprzez otwarcie tego pliku do komputera automatycznie dostawał się wirus. Radzimy uruchomić program antywirusowy i usunąć wirusa, aby móc w pełni i sprawnie korzystać ze swojego komputera. Zalecane jest także uaktualnienie programu Skype. Stosowne informacje przesłaliśmy też do Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego, CERT.pl (Zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet), CERT.GOV.PL (Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe) oraz do twórców Programu Antywirusowego NOD32. Mamy nadzieję, że zarówno twórcy Skype jak i Programy Antywirusowe odpowiednio zareagują na takie ataki wirusowe.


10.01.2013r.
Zmiana przepisów wizowych na terenie republiki Armenii. 

Od 10 stycznia 2013 r. obywatele polscy przebywający na terenie Republiki Armenii do 180 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz. W przypadku pobytów przekraczających ten okres należy uzyskać wizę w oddziale wiz i rejestracji cudzoziemców (OWIR) w Erywaniu.
Do 9 stycznia 2013 r. obywatele polscy udający się do Armenii, jak również przejeżdżający tranzytem przez ten kraj, muszą posiadać wizy. Można je uzyskać w Ambasadzie Armenii w Warszawie, a także na lotnisku w Erywaniu lub na przejściach granicznych z Gruzją (Bagratashen, Bavra oraz Gogavan) i z Iranem (Agarak). Wiza turystyczna jednokrotna, nabyta na przejściu granicznym, kosztuje 3 tys. AMD (ok. 7 euro) i wydawana jest na 21 dni z możliwością przedłużenia w oddziale wiz i rejestracji cudzoziemców (OWIR) w Erywaniu (przy dłuższych pobytach można uzyskać wizę turystyczną 120-dniową za 15 tys. AMD). Przejścia graniczne z Turcją i z Azerbejdżanem są zamknięte.
Okres ważności paszportu przy przekraczaniu granicy winien wynosić co najmniej 6 miesięcy. Jeśli paszport jest uszkodzony, służba graniczna może powiadomić Ambasadę RP w Erywaniu, by wyjaśnić przyczynę uszkodzenia oraz ewentualnie wymienić dokument. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie
https://poradnik.poland.gov.pl/


15.11.2012r.
Spotkanie branży turystycznej z przedstawicielami Qatar Airways.

Qatar Airways-linia lotnicza, ktora już 5 grudnia br. uruchomi nowe połączenie z Warszawy, powitała przedstawicieli branży turystycznej, środowiska biznesowego i czołowych biur podróży poczas przyjęcia w restauracji Amber Room 13 listopada 2012 r. Wśrod blisko setki gości była obecna także i nasza reprezentacja. Podczas spotkania przedstawiciele jedynej z pośrod pięciogwiastkowych Lini Lotniczych na polskim rynku zaprezentowali swoją ofertę. Już od 5 grudnia pasażerowie z Warszawy będą mogli skorzystać z podróży na pokładzie Airbusa 320 wyposażonego w komfortowe fotele i nowoczesny sytem Audio Video. Loty do stolicy Kataru będą odbywały się cztery razy w tygodniu. 
 

31.08.2012r.
Nowa siedziba biura centralnego.

Szanowni Państwo, w związku z przerowadzką pragniemy poinformować, że biuro podróży Wadi na Wschód zmieniło siedzibę.
Aktualny adres biura centralnego w Bielsku-Białej to:
ul.Kowalska 61. Serdecznie zapraszamy.

04.04.2012r
Granica: Rosja - Gruzja, przekraczenie przez obywateli UE.

W związku z licznymi pytaniami na ten temat, przedstawiamy informacje od Pogranicznej Służby FSB Federacji Rosyjskiej. 

Wiadomość Oficjalna: Pograniczna Służba FSB Federacji Rosyjskiej
Obecnie granica: Rosja - Gruzja jest otwarta, od strony Grozny - Tbilisi, "Droga Wojenna". Obowiązująca blokada została zniesiona. :-)


Taką informacje telefonicznie potwierdziła nam Pograniczna Służba FSB Federacji Rosyjskiej.
Proszę jednak pamiętać, że sytuacja w tym regionie może ulegać szybkiej zmianie.

Przypominamy również:
"Ostatecznie o wpuszczeniu turysty na terytorium danego Państwa, decyduje miejscowa Straż Graniczna i organy imigracyjne tego Państwa"
A więc, mimo posiadania wizy może być udzielona: Odmowa Wjazdu lub Wyjazdu.

Szczegółów udziela:
Pograniczna Służba FSB Federacji Rosyjskiej
+7 495 626-77-40 09.00 - 18.00. Dni Robocze.

Informacja na temat regionalnych punktów granicznych Federacji Rosysjkiej:
https://ps.fsb.ru/regions.htm
powrót

#Biuro Podróży WADi, Witamy na stronie wadi.pl! Zapraszamy do rezerwacji i zakupu bietów, wiz i ubezpieczeń. W naszej ofercie znajdziesz Bilety Kolejowe, Bilet Lotniczy, Bilety Kolej Transsyberyjska. Oferujemy bilety na Kolej Transsyberyjską cena, Bilety na Krym, Bilety do Chin, Wizy do Rosji, Zaproszenia, Ubezpieczenia Turystyczne, Wyjazdy i Wycieczki do Rosji, Białe Noce, Petersburg, Moskwa, Syberia, Bajkał, Białoruś, Grodno, Mińsk, Ukraina, Krym, Lwow, Kijow, Jałta, Odessa, Mołdawia, Kiszyniow, Chiny, Pekin, Wielki Mur, Kirgistan, gory, morze, Kazachstan, Uzbekistan, Samarkanda, Tadżykistan, Wspinaczka, Turkemnistan, wycieckzi Rosja, wycieczki Bajkał, Wycieczki krym, Wycieczki Chiny, Kraje nie odkryte, Zapraszamy www.Wadi.com.pl,

    E-mail    
    Start    
    Adres    
    Konto bankowe    
    Allegro    
    Regulamin    
    Oficjalny Agent WADi    
    Biuro    
    Dojazd    
    Dla Biznesu    
    Dla Agenta    
    Dla Klienta    
    Dla Szkoły Uczelni    
    Dla Praktykanta    
    Dla Turoperatora    
    Franczyza WADi    
    Oferta WADi    
    Ogłoszenia    
    Opinie o WADi    
    Partnerzy    
    Praca i kariera    
    Nie Bankrutuję!    
    iDelegacja.wadi.pl    
    ingi.wadi.pl    
    Grupa Wadi    
    DHL.wadi.pl    
    BOXWADi.com    
    iBanditi.wadi.pl    
    Pilot-wycieczek.wadi.pl    
    Ubezpieczenia.wadi.pl    
    HoteloPak.com    
    Transsyberyjska.eu    
    WizoPak.wadi.pl    
    Kasuj WADi    
    Mapa www    
Korzystanie z serwisu wadi.pl oraz wadi.com.pl jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu WADI 
Opublikowane na stronach wadi.pl oraz wadi.com.pl informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

Biuro Podróży WADi "Na Wschód" to: Wycieczki Kolej Transsyberyjska, Wycieczki Rosja, Wycieczki Białoruś, Wycieczki Ukraina, Wycieczki Chiny, Wycieczki Mongolia, Wycieczki Gruzja, Wycieczki Armenia, Wycieczki Azerbejdżan, Wycieczki Uzbekistan, Wycieczki Kazachstan, Wycieczki Kirgizja, Wycieczki Mołdawia, Wycieczki Tadżykistan, Wycieczki Turkmenistan, Wycieczki Litwa, Wycieczki Łotwa, Wycieczki Estonia, Wycieczki Bajkał, Wycieczki Syberia, Wycieczki Moskwa, Wycieczki Sankt-Petersburg, Wycieczki Smoleńsk, Wycieczki Władywostok, Wycieczki Samarkanda, Wycieczki Taszkient, Wycieczki Wilno, Wycieczki Grodno, Wycieczki Lwów, Wycieczki Kijów, Wycieczki Baku, Wycieczki Murmańsk, Wycieczki Soczi, Wczasy Białoruś, Wczasy Gruzja, Wczasy Jałta, Wczasy Krym, Wczasy Soczi, Wczasy Eupatoria,
KSI - Portale turystyczne

Super Wycieczki - Kolej Transsyberyjska: Bilety, Wizy, Wycieczki!

Wycieczki do Rosji, wycieczki do Mongolii, wycieczki na Białoruś, wycieczki Koleją Transsyberyjską.

Wizy Rosja, wizy Mongolia, wizy Chiny, wizy Azerbejdżan, wizy Indie, ubezpieczenia Rosja, ubezpieczenia Białoruś, ubezpieczenia świat.statystyka © Copyright by WADi 2007 ~ 2021. All rights reserved.