RSS


Biuro:. 33-49-80-801
FAX:.   33-822-33-36
Komórka 600-114-350
biuro@wadi.pl  Info@wadi.pl
EUROPAGadu-GaduGG: Europa SkypeSkype: Europa 
WIZY BILETY
Gadu-GaduGG: KrymSkypeSkype: Bilety
AZJA i BILETY
Gadu-GaduGG: AzjaSkypeSkype: Azja  
10:00~18:00 Poniedziałek~Piątek lub OnLine

Facebook BiuroWADiWADIInstagram BiuroWADiWADI
Jesteś: 864.082 potencjalnym klientem
Mamy 11.017 Klientów Biura Podróży WADi

Kraj / Region
Transport
Wyjazd od
 
Wybierz datę
Powrót przed
 
Wybierz datę
Wylot / wyjazd z
Cena od
 
Cena do
-
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Szukane słowo np. wspinaczka
Aby otrzymywać informacje o promocjach wpisz e-mail
Wakacje w MOŁDAWII
Wakacje w MOŁDAWII
Wakacje Mołdawia  Wakacje Mołdawia  Wakacje Mołdawia  Wakacje Mołdawia
Mołdawia (lub tez Moldova) to kraj, który polscy turyści odkrywają w małym stopniu, a jest to idealne miejsce na wakacje. Zagubione małe państwo gdzieś między Ukrainą i Rumunią, które powstało po rozpadzie ZSRR zasługuje na szczególne zainteresowanie. Mołdawia słynie ze swoich różnorodnych win, które uważane są za jedne z najlepszych w Europie Wschodniej. Szkoda tylko, że nie są jeszcze zbyt znane u nas. Dla Mołdawii wino jest dość charakterystyczne, ale kto wie o tym, że Mołdawia produkuje także jedno z najlepszych piw w Europie? Słynne piwo „Bere Chisinau” zdobyło pierwsze miejsce i złoty medal w Norymberdze w 2007 roku, deklasując piwa niemieckie czy czeskie.

Kuchnia mołdawska
Tradycyjna kuchnia mołdawska znana jest ze swojej różnorodności, dlatego jest uważana za jedną z najciekawszych kuchni świata. Wakacje w Mołdawii pozwolą skosztować własnie takiej tradycyjnej kuchni. Jej charakter kształtował się pod wpływem różnych kultur - od greckiej, przez rzymską, turecką, ukraińską, zachodnioeuropejską i rosyjską. Odważne połączenie smaków różnych składników to właśnie kuchnia mołdawska. Potrawy opierają się na tradycyjnych europejskich produktach, takich jak wołowina, wieprzowina, ziemniaki i kapusta. Najbardziej popularne są jednak bryndza i zboża, a w szczególności kukurydza, która została sprowadzona do Mołdawii "dopiero" 300 lat temu.

Kiszyniów (moł. Chişinău) jest stolicą a zarazem największym miastem Mołdawii, przeważnie wakacje w Mołdawii zaczyna się od zwiedzania właśnie stolicy. Kiszyniów położony nad rzeką Byk - prawym dopływem Dniestru tętni swoim barwnym życiem. Tak jak Rzym - Kiszyniów umiejscowiony jest na siedmiu wzgórzach. To piękne miasto, swój rozwój oraz kształtowanie się zawdzięcza wielu kulturom. Różnorodność tych kultur można spotkać w wielu miejscach. Kiszyniów uważany jest za jedno z najbardziej zielonych miast Europy. Przy większości ulic rosną piękne drzewa, zaś ilość parków spodoba się amatorom natury i joggingu. W parkach jak gdyby nigdy nic spokojnie żyją sobie zwierzęta i ptaki, zaś w jeziorach pływa wiele gatunków ryb co jest rzadkością w niektórych krajach.
Wybierając się do Kiszyniowa warto sprawdzić, w jakim czasie odbywa się coroczny Festiwal Win, tak by samemu zakosztować zarówno pysznego wina jak i fajnej atmosfery :) Przeważnie jest to wrzesień / listopad stąd warto planować właśnie wtedy wakacje w Mołdawii.

UWAGA:
Jadąc na wakacje do Mołdawii, mieszkańcy państw UE, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Japonii nie potrzebują wizy na wjazd i pobyt do 90 dni na terytorium Republiki Mołdawii. Lecz Polacy przy wjeździe muszą jednak okazać paszport, którego termin ważności musi być dłuższy od zamierzonego pobytu minimum 3 miesiące (przepisy nie określają jednak minimalnego okresu ważności). Przy pobytach przekraczających 3 miesiące należy uzyskać pozwolenie na pobyt czasowy. Na niektórych przejściach granicznych na wschodniej i południowej granicy nie ma punktów kontroli granicznej Republiki Mołdawii.
Nie zalecamy udawania się na terytorium zbuntowanej republiki Naddniestrza.

Republika Naddniestrza
Amabsada Rzeczpospolitej Polskiej ostrzega obywateli RP przed podróżami na teren Naddniestrza. Polacy, którzy na terenie tej separatystycznej republiki wejdą w kolizję z tam­tejszym wymiarem sprawiedliwości, nie mogą liczyć na pomoc i opiekę konsularną polskiej placówki w Kiszyniowie. Polska uważa Naddniestrze za integralną część terytorium Republiki Mołdawii, natomiast władza Republiki Mołdawii nie rozciąga się na obszar tej prowincji. Miejscowe służby graniczne  i celne Naddniestrza pod byle pre­tek­stem wymuszają od cudzoziemców opłat za naruszenie tamtejszych przepisów. Podczas takiej samowoli naddniestrzańskiej policji, służby celnej i straży granicznej władze Republiki Mołdawii nie mają możliwości reagowania. Rada Najwyższa Naddniestrza podjęła decyzję, że od 2007 r. cudzoziemców podróżujących tranzytem lub udających się do Naddniestrza będą obowiązywać „opłaty migracyjne" w
wysokości 0,63 USD.
powrót

#Biuro Podróży WADi, Witamy na stronie wadi.pl! Zapraszamy do rezerwacji i zakupu bietów, wiz i ubezpieczeń. W naszej ofercie znajdziesz Bilety Kolejowe, Bilet Lotniczy, Bilety Kolej Transsyberyjska. Oferujemy bilety na Kolej Transsyberyjską cena, Bilety na Krym, Bilety do Chin, Wizy do Rosji, Zaproszenia, Ubezpieczenia Turystyczne, Wyjazdy i Wycieczki do Rosji, Białe Noce, Petersburg, Moskwa, Syberia, Bajkał, Białoruś, Grodno, Mińsk, Ukraina, Krym, Lwow, Kijow, Jałta, Odessa, Mołdawia, Kiszyniow, Chiny, Pekin, Wielki Mur, Kirgistan, gory, morze, Kazachstan, Uzbekistan, Samarkanda, Tadżykistan, Wspinaczka, Turkemnistan, wycieckzi Rosja, wycieczki Bajkał, Wycieczki krym, Wycieczki Chiny, Kraje nie odkryte, Zapraszamy www.Wadi.com.pl,

    E-mail    
    Start    
    Adres    
    Konto bankowe    
    Allegro    
    Regulamin    
    Oficjalny Agent WADi    
    Biuro    
    Dojazd    
    Dla Biznesu    
    Dla Agenta    
    Dla Klienta    
    Dla Szkoły Uczelni    
    Dla Praktykanta    
    Dla Turoperatora    
    Franczyza WADi    
    Oferta WADi    
    Ogłoszenia    
    Opinie o WADi    
    Partnerzy    
    Praca i kariera    
    Nie Bankrutuję!    
    iDelegacja.wadi.pl    
    ingi.wadi.pl    
    Grupa Wadi    
    DHL.wadi.pl    
    BOXWADi.com    
    iBanditi.wadi.pl    
    Pilot-wycieczek.wadi.pl    
    Ubezpieczenia.wadi.pl    
    HoteloPak.com    
    Transsyberyjska.eu    
    WizoPak.wadi.pl    
    Kasuj WADi    
    Mapa www    
Korzystanie z serwisu wadi.pl oraz wadi.com.pl jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu WADI 
Opublikowane na stronach wadi.pl oraz wadi.com.pl informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

Biuro Podróży WADi "Na Wschód" to: Wycieczki Kolej Transsyberyjska, Wycieczki Rosja, Wycieczki Białoruś, Wycieczki Ukraina, Wycieczki Chiny, Wycieczki Mongolia, Wycieczki Gruzja, Wycieczki Armenia, Wycieczki Azerbejdżan, Wycieczki Uzbekistan, Wycieczki Kazachstan, Wycieczki Kirgizja, Wycieczki Mołdawia, Wycieczki Tadżykistan, Wycieczki Turkmenistan, Wycieczki Litwa, Wycieczki Łotwa, Wycieczki Estonia, Wycieczki Bajkał, Wycieczki Syberia, Wycieczki Moskwa, Wycieczki Sankt-Petersburg, Wycieczki Smoleńsk, Wycieczki Władywostok, Wycieczki Samarkanda, Wycieczki Taszkient, Wycieczki Wilno, Wycieczki Grodno, Wycieczki Lwów, Wycieczki Kijów, Wycieczki Baku, Wycieczki Murmańsk, Wycieczki Soczi, Wczasy Białoruś, Wczasy Gruzja, Wczasy Jałta, Wczasy Krym, Wczasy Soczi, Wczasy Eupatoria,
KSI - Portale turystyczne

Super Wycieczki - Kolej Transsyberyjska: Bilety, Wizy, Wycieczki!

Wycieczki do Rosji, wycieczki do Mongolii, wycieczki na Białoruś, wycieczki Koleją Transsyberyjską.

Wizy Rosja, wizy Mongolia, wizy Chiny, wizy Azerbejdżan, wizy Indie, ubezpieczenia Rosja, ubezpieczenia Białoruś, ubezpieczenia świat.statystyka © Copyright by WADi 2007 ~ 2021. All rights reserved.